Nowości na Festiwalu Sportowo - Muzycznym Hunt Run!

4-7 lipca 2019 roku w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy odbędzie się ósma edycja zawodów Hunt Run i pierwsza w Polsce, a druga na świecie formuła Festiwalu Sportowo - Muzycznego. Główny koncert zagra Nocny Kochanek. 3go stycznia 2019 ruszy rejestracja do startu w imprezie. Uczestnicząc w Festiwalu dorzucasz się do butów do biegania dla Dzieci z Domów Dziecka.

Formuła zawodów pozostanie taka sama. Bieg z przeszkodami odbędzie się tak jak zawsze w dzikim klimacie. Nowością będzie dystans Mocarnego Dzika na 18km, który od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przewidziane są również biegi dla najmłodszych miłośników sportu. Dystans Family Dzik był trafionypomysłem na CAMPIE, podczas którego dzieci przemierzały 4 kilometrową trasę z rodzicami. Poza główną rywalizacją w biegach, będzie można wziąć udział w imprezach wieczornych, które w obecnym sezonie (w 2018 roku) spotkały się z Waszą dużą aprobatą.

Z analiz wiemy, że około połowa naszych uczestników to debiutanci. Cieszy nas to niezmiernie i stawiamy sobie za cel, aby Festiwal przyciągał nowe osoby i aktywizował je do sportu. Stąd też dalej będziemy starali się edukować naszych debiutantów. Przekonamy ich, że każdy zaczyna od pojedynczego kroku - wystarczy założyć buty i zacząć maszerować, aby później móc przejść do biegania. Wiele osób podchodzi do naszych zawodów jak do wyzwania startuje z małym doświadczeniem. Chcielibyśmy ich zachęcić do regularnego trenowania i ćwiczeń fizycznych.

Jeśli interesujesz się poprawieniem wyników to spójrz na jeden z naszych planów tutaj.

Dla fanów koncertów i dobrej zabawy oferujemy muzykę na żywo przy której można poczuć emocje towarzyszące startowi. Chciałbym w przyszłym roku zobaczyć tysiące osób dopingujących przy trasie zawodów swoich przyjaciół, rodziny i całą Dziką Brać.

Co najważniejsze zgromadzimy się przy okazji Festiwalu w szczególnym celu. Z każdego pakietu startowego i biletu na koncert część przychodu przeznaczymy na buty do biegania dla dzieci z Domów Dziecka. Dostaliśmy informację, że dzieciom często brakuje wzorca i motywacji – chcę żeby tym wzorcem stała się nasza "Dzika Społeczność". Więcej opowiem o tym w osobnym poście, bo bardzo zależy mi na powodzeniu tej akcji.

Od teraz dla nas wszystkich największą wartością będzie udział każdej pojedynczej osoby w imprezie - biegowej i muzycznej. Chcę żeby akcja w ciągu 2 lat rozhulała się do tego stopnia, że rok rocznie zbierzemy budżet na 17 tys. par butów. Głęboko w to wierzę, że razem damy radę. Jest w nas Dzikach duża siła. Często zresztą słyszę od innych Organizatorów, że tworzymy unikalną społeczność której można nam tylko pozazdrościć.

Koncert zagra Nocny Kochanek na dużo większej scenie niż w poprzedniej edycji. Jeśli zaprosicie więcej znajomych i pokonamy pewne progi frekwencyjne to dołączą kolejni wykonawcy. Przypomnę, że im więcej osób to z kolei więcej butów do biegania dla dzieciaków. Nakręcajcie tą machinę razem z nami.

Wiem, że wszystkim Dzikom podobały się nasze wieczorne imprezy, dlatego też podczas tej edycji chcemy dostarczyć Wam jeszcze więcej emocji i pozytywnej energii. Przygotujemy większą scenę, dużo koncertów i dużo wspólnej zabawy! Zawsze marzył mi się taki scenariusz i cieszę się, że dostaliśmy szansę jego realizacji. Duża w tym zasługa naszych przyjaciół z Kotelnicy, którzy pomagają nam mocno przy części artystycznej, przy budowaniu trasy i całej idei. Górale z Białki to fajne Chopy! 

Powyżej fotka z Festynu Białczańskiego. Spod takiej sceny będziemy startować w nadchodzącym roku i puścimy się wir zabawy.

Wszystkich szczegółów nie możemy jeszcze podać, ale jestem przekonany, że zawodnicy oraz festiwalowicze bardzo pozytywnie odbiorą to co się wydarzy na Hunt Run 2019 – zapowiadam to ja, Wasz szanowny organizator, Adam Sułowski. :-)

3 stycznia o godz. 12:00 na oficjalnej stronie Hunt Run ruszy rejestracja online na zawody sportowe oraz imprezy. Pakiety startowe i ich ceny będą uzależnione od świadczeń jakie wybierze uczestnik. (przedstawimy wszystko na dniach)

  • Koncert sobotni dla zawodników będzie symbolicznie płatny;
  • Powtarzam, cześć przychodu z każdego wykupionego pakietu  i biletu na koncert przeznaczamy na buty do biegania dla dzieci z Domów Dziecka;
  • Pamiętaj, że biorąc udział w Festiwalu Hunt Run również pomagasz!

Limit uczestników biegu wynosić będzie 3000 osób. Powinniśmy go szybko osiągnąć. Przed uruchomieniem rejestracji, zaplanowana jest także przedsprzedaż pakietów dla zeszłorocznych uczestników i ich znajomych w pierwszej kolejności. Zarażajcie zatem znajomych i innych tym pozytywnym pomysłem.

Poza samym startem w zawodach, będziecie mogli wybrać dodatkowe opcje. Wśród nich znajdą m.in. pole biwakowe, które będzie całe ogrodzone. Zadbamy o udogodnienia dla campowiczów. Standardowo będzie podział na: Strefę Mocy i Strefę Ciszy. Nowością będą Komendanci stref namiotowych, którzy będą wybrani z ramienia obozowiczów co powinno ułatwić komunikację na linii organizatorzy i biwakowicze. Z pewnością podniesie to standard pola biwakowego. Dobry komendant doradzi nam o co dodatkowo zadbać żeby było miło. Odbyłem już w tych względach rozmowy z paroma osobami. Będziemy dzięki temu zabiegowi bardziej autonomiczni. ;-)

Widziałeś/aś relacje z poprzedniej edycji. Możesz zobaczyć ją tutaj.

To dopiero początek atrakcji i niespodzianek. Do czerwca zostało jeszcze bardzo dużo czasu, ale mogę powiedzieć, że intensywnie pracujemy nad tym, aby robić coraz lepsze wydarzenie.

Wszyscy lubiliście transmisje na żywo na fejsie ze mną - mam właściwie taką nadzieję! Będziemy je kontynuować i to jeszcze częściej. Na transmisje będziemy zapraszać dodatkowo zacnych gości, którzy na pewno sporo podpowiedzą Wam odnośnie przygotowań czy natchną motywacją. Będą grube ryby, którym będzie mogli zadać swoje pytania! Jak będziecie też zainteresowani to pokażę Wam też jak wygląda moje wypruwanie sobie flaków na treningach w przygotowaniach do MŚ w triathlonie w 2019 roku.

PS Jednym z gości  będzie Jerzy Górski bohater filmu "Najlepszy", który pomógł nam zorganizować pierwszy Hunt Run. Jurek to też dobra dusza, która wspomaga mnie też przy moich startach.

Serdecznie zapraszam w poniedziałek, 3 grudnia o godz. 20:00 na profil Hunt Run na Facebook'u. Podczas transmisji na żywo opowiemy  wraz z Aleksandrem nieco więcej o nadchodzących zmianach, najbliższej edycji i odpowiemy na Wasze pytania. Jeśli oglądać nas będziecie z telefonu to będziecie mogli wziąć udział w transmisji i pokazać się na ekranie i powiedzieć coś innym uczestnikom - zachęcam serdecznie. 

Bardzo dziękuję za bardzo duży odzew pod pierwszym filmem promującym Hunt Run 2019. Będzie ogień! To widać po Waszym zaangażowaniu! 
Jest w Was siła ludziska. :-) 
Wielkie ALOHA!