Czy potrzebne Ci taśmy do butów na biegu ekstremalnym? -opinie startujących

Już wiesz jaki dystans wybrać. To pora Dziki Przyjacielu żeby doradzić Ci małe co nieco apropo tego jak zabezpieczyć się na sam start. Poruszymy dziś temat najważniejszy o który zawsze jest dużo pytań. Prawie każdy przed startem pyta kto ma taśmę mimo, że wcześniej nie planował taśmować butów.

Odpowiemy sobie na pytania z cyklu: czy potrzebna jest taśma do butów, jak możemy inaczej zabezpieczyć buty i jakie jeszcze patenty zdają egzamin jeśli chodzi o buty

Właściwie to posłużę się dziś znowu wypowiedziami innych doświadczonych Dzików z naszej grupy i jednocześnie zapraszam do dołączenia do grupy, bo mamy tam nie lada fajne i "żartobliwe" konwersacje. Tutaj jest ta odnośnie butów, a kolejny post będzie dotyczył rękawiczek

Taśmowanie butów zbiór opinii

Opinia nr 1 powered by Ela: Bez taśmy na butach też się da. Sprawdzone dwa razy.

Opinia nr 2 powered by Daniel: Zamiast taśmy na buty polecam opaski zaciskowe ;)

Opinia nr 3 powered by Kate: Butów nigdy nie zgubiłam.

Opinia nr 4 powered by Klaudia: taśmy miałam za każdym razem, ale one przeważnie szybko się odklejają, dlatego polecam opaski zaciskowe, jak Daniel Łyciuk :D niektórzy naprawdę gubili buty, ale podobno w tym roku ma być sporo mniej błota. (tak będzie mało błota w Białce - to moja podpowiedź, pozdrawiam Adam)

Opinia nr 5 powered by Seler: Buty trzeba dobrze zawiazać, jak masz takie 2 dziurki w każdym I nie znalaś ich zastosowania to się przydają I nawet srogie bagno ich nie zdejmie.

Mała przerwa na film dla tych co mają nudne życie:

Opinia nr 6 powered by Konrad: buty jak już tu padło na trytytki i to działa super

Opinia nr 7 powered by Tom: butów bym nie obklejał -tracisz przyczepność i jak wpadniesz kamień to masz problem ze zdjęciem buta i wyjęciem

Opinia nr 8 powered by Rafał: Trytytki zaciskowe są oki choć jak coś wpadnie w but albo nie daj Boże kontuzja to bez noża będzie ciężko to zdjąć. Wydaję mi się, że tylko szczelna bielizna ma tu zastosowanie 😉 bo błoto było wszędzie 😂 choć jak tu ktoś zauważył teraz w górach ten problem zniknie. Pozdrawiam

Opinia nr 9 powered by Dominik: Osobiście z zabezpieczeń stosuję:
do biegów ciepłych +5C
1. cztery gumki recepturki do zabezpieczenia okularów żeby nie spadły w błoto przy przewieszkach itp. (...) 3. długie skarpety czasem cienkie getry głównie do zabezpieczenia nóg przed pokrzywami, ostami. Przydaję się też ochraniacze na golenie najprostsze najtańsze piłkarskie przed uderzeniami o gałęzie korzenie i kłody. Szczególnie te pod wodą.

 

Autor - Adam Sułowski, Organizator Hunt Run, podróżnik rowerowy, Rekordzista Polski w Double IronMan - 7,6km pływanie + 360km jazdy na rowerze + 84km bieganie (2015-2017) - 23h53min non stop, trener, przyjaciel i ziomek dla wszystkich startujących i nie tylko ;-)

Jeśli jeszcze nie widziałeś/aś to zajrzyj do naszego bezpłatnego Ebooka w którym przedstawiamy różne "kejsy" osób które ukończyły nasz bieg i że można to zrobić na różne sposoby.