Czy muszę mieć Drużynę żeby wystartować w Hunt Run'ie?

Brak drużyny to nie koniec świata. To dopiero początek!

Jeśli nie masz drużyny lub jeśli Twoi znajomi trochę zamulają i nie chcą z Tobą przyjechać na Hunt Run to normalna rzecz. Jeśli masz więcej obaw to napisałem artykuł o obawach innych uczestników z którymi zmagali się w poprzednich latach przed decyzją o starcie. Znajdziesz go tu.

Natomiast, jeżeli nie jesteś pewien lub pewna czy biegi z przeszkodami są dla Ciebie to mam dla Ciebie małą zabawę - Weź udział w naszym 3 minutowym quizie - "Czy bieg z przeszkodami jest dla Ciebie" i dowiedz się jakim typem Dzika jesteś

 

Jeśli się zdecydujesz na start to mam dla Ciebie za to bardzo dobrą wiadomość. Będziesz trendseterem - taki amerykański neologizm symbolizujący osobę, która wyznacza nowe kierunki w swoim środowisku, a wszyscy za nią podążają. Jak to wygląda? Przyjeżdżasz odważnie po raz pierwszy sam/a, a w następnej edycji wracasz z całą gwardią. Inną ewentualnością jest to, że pozyskasz nowych znajomych o wspólnych zainteresowaniach. Zobacz kejs numer jeden z naszej grupy:

Pamiętam jak zdecydowałem się na swój pierwszy start w IronMan'ie (3,8 pływanie + 180km jazda na rowerze + 42km bieganie) w 2012 roku. Miałem 26lat i całą masę znajomych ze studiów i imprez - tanecznych ;-). W poprzednich latach wspólnie chodziliśmy głównie na siłkę i w weekendy w miasto. Ja oczywiście grywałem dodatkowo w turniejach squasha i uprawiałem inne dyscypliny sportu, ale siłka była miejscem gdzie spotykaliśmy się w większym gronie. Moje pierwsze maratony w 2011 już były swojego rodzaju oderwaniem od starej rzeczywistości. Zacząłem wyjeżdżać na imprezy biegowe z kolegą ze squasha. Zacząłem robić coś nowego czego nie robił nikt wcześniej z moich starych znajomych. Wtedy triathlon nie był jeszcze popularny, biegi z przeszkodami nie istniały (my zorganizowaliśmy właśnie nasz pierwszy bieg - hunt run w sierpniu w 2012 roku), a w najpopularniejszym Półmaratonie Warszawskim startowało wtedy raptem 4 tys. osób (jeśli dobrze pamiętam w 2017 startowało 13 tys. osób). To też zabawne, bo spotkałem jakiś czas temu kolegę właśnie z tych najlepszych lat studenckich i powiedział coś co mnie mocno podbudowało: "Ja pierdole dobrze wyglądasz. Nie widziałem Cię po tej Twojej przemianie..". Duma! ludzie mówię Wam duma, ale miłe spotkanie przy okazji.

Poniższe foto pokazuje mnie na drugim roku studiów 2007 (to akurat tendencyjne, bo zrobiłem masę na siłce 92,5kg) oraz podczas triathlonu na dystansie połówki ironman'a w 2014 roku (71kg) 

Jeżeli zastanawiasz się jak zacząć przygodę z biegami z przeszkodami odbierz bezpłatny materiał "Co zrobić, aby ukończyć bieg z przeszkodami", który pokaże Ci w jaki sposób możesz pokonać każde tego typu wyzwanie

 

Cieszę się, że bieganie i triathlon mocno mnie porwały. Za tym poszły kolejne rzeczy, które dużo namieszały w moim życiu. Dzięki temu organizuję też event w którym startuje cała masa fajnych osób. A jeśli chodzi o moje starty to mogę się podzielić, że dość szybko znalazłem kompanów na wspólne wyjazdy i nowe cele. Większość osób z Hunt Runa mnie zna i dobrze kojarzy z tego co robię. Cześć nawet wsparła mój start w 2014 na Polak Potrafi za co jestem wszystkim wdzięczny i z przyjemnością pomagam innym w ich przygotowaniach. Dlatego też do pakietu startowego dodaję różne kursy które mogą pomóc wielu osobom w starcie. Dzielenie się na Hunt Runie to swego rodzaju tradycja. 

Tego właśnie życzę też Tobie jeśli jesteś na początku swojej drogi żebyś jak najszybciej podjął decyzję o starcie w jakimś biegu i w ten sposób znalazł nowych znajomych. Jeśli już masz Team to wiesz o czym mówię. Jedną z misji Hunt Run'a jest jednoczenie ludzi. W moich małych misjach jest jeszcze stworzenie przy Hunt Run'ie i innych przedsięwzięciach, które prowadzę grupy podróżników: rowerowych, backpackowych i ogólno-wyjazdowych którzy mają ochotę stawiać czoła różnym wyzwaniom. To nie tylko dla Harpaganów. ;-) Chciałbym mieć taką fajną dużą grupę ludzi z których ktoś zawsze podchwyci fajny temat jeśli będzie mieć wolny czas i np. pojedzie na Islandię przejechać jej część rowerem, spłynąć trochę kajakiem, wejść na szczyt i zmoczyć dupę w ciepłym gejzerze. To dodatkowe korzyści jakie ma nieść Hunt Run Club

Zobacz poniższy kejsik w którym mowa o naszym Hunt Run Clubie. Tworzymy drużynę Hunt Run Team na każdy event dla osób które przyjeżdżają same. Więcej o Hunt Run Clubie niedługo. Stay tuned.

Wracając od marzeń: czasem jest tak, że ktoś musi wyznaczać nowe trendy i robić nowe rzeczy. Czasem tak jest, że niektóre znajomości się kończą. Jedno co mogę Ci doradzić to fakt, że dobrze jest wychodzić poza schematy w których sie żyje. Z przyjemnością podzieliłem się z Tobą moją krótką historią i chętnie opowiedziałbym o moich nowych znajomościach, które zdobyłem w kraju i zagranicą. To jedna długa kontynuacja dobrych przygód mimo, że łatwo nigdy nie było i nie jest.

Jeśli będziesz na Hunt Runie po raz pierwszy i to w dodatku sam to zrobiliśmy taką inicjatywę: You never Hunt Run alone! W tekście widzisz komentarze  spod jednego z filmów na naszym fanpage w którym ogłosiliśmy, że jak nie masz drużyny to robimy specjalne zbiórki dla osób, które biegną same. Zobacz co napisały inne osoby które startowały same w poprzednich latach. 

Czy warto mieć przyjaciół? Pewnie, że warto zwłaszcza takich z którymi dzielisz swoją pasję. To wspólne przeżycia umacniają nasze więzy. Podawaj innym swoją pomocną dłoń i daj się wyciągnąć z dołka lub podsadzić na ściance.  

Odpowiedni ludzie znajdują się w odpowiednich miejscach. Musisz tylko ruszyć w ich kierunku. Nie martw się też o starych znajomych. Przetrwają najlepsze przyjaźnie, a dzięki tym nowym zrobisz rzeczy których wcześniej nie robiłeś/aś. Piszę to na swoim doświadczeniu. To przesłanie, które mam dzisiaj mam dla Ciebie niezależnie na jakim poziomie wytrenowania jesteś i jaka jest Twoja dyscyplina. 

Autor - Adam Sułowski, Organizator Hunt Run, podróżnik rowerowy, Rekordzista Polski w Double IronMan - 7,6km pływanie + 360km jazdy na rowerze + 84km bieganie (2015-2017) - 23h53min non stop, trener, przyjaciel i ziomek dla wszystkich startujących i nie tylko ;-)

Jeśli jeszcze nie widziałeś/aś to zajrzyj do naszego bezpłatnego Ebooka w którym przedstawiamy różne "kejsy" osób które ukończyły nasz bieg i że można to zrobić na różne sposoby.

Weź udział w Quizie - "Czy bieg z przeszkodami jest dla Ciebie" i dowiedz się jakim typem Dzika jesteś