Hunt Run 2020 - 3 festiwale sportowo muzyczne z biegiem z przeszkodami

Aloha Dziku!

A teraz gdy mam już Twoje parę minut pozwól, że przeprowadzę sam ze sobą wywiad żeby szybko i klarownie odpowiedzieć na interesujące Cię pytania. Sprawdź pytania i przeczytaj to co Cię interesuje -  zadbałem o Twój cenny czas Dziku żebyś nie czytał ciągu informacji ;-)

 

Kotelnica 2020

20-23 sierpnia 2020 roku w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy odbędzie się kolejna edycja zawodów Hunt Run i druga formuła Festiwalu Sportowo - Muzycznego. Główny koncert zagra zespół, który wybierzecie jako społeczność głosując na naszym fanpage Hunt Run w dniach 11-18 października. Rejestracja do udziału w imprezie ruszy 21 października 2019.

 

Więcej o wydarzeniu przeczytasz klikając tu.

 

Skąd zmiana terminu imprezy? :-)

Krótko? Będzie więcej Hunt Run Festiwali w 2020 roku, a Kotelnica będzie finałem imprez i zakończeniem wakacji. 

Kiedy reszta terminów i lokalizacji? 

Wtedy kiedy będą leżeć podpisane umowy w naszych segregatorach. :-) Szczerze? 9 miejsc chce gościć w swoich miejscowościach Dzików. Mamy deadline na resztę imprez do połowy grudnia. Trochę to wszystko potrwa, bo jest przy nowych miejscach dużo formalności i procedur. Nic na łapu capu byle by zrobić a później zrobić lipę lub odwołać imprezę. Jak wejdą to świetnie, a jak nie… to będzie mniej Hunt Run’ów. 

 

Dlaczego więcej imprez? 

Żeby móc się rozwijać i pracować w pewnej ciągłości. Mając jedną imprezę nie jesteśmy w stanie pracować tylko przy tym cały rok. Hunt Run to 3-4 osoby, które robią wszystko same. Od montaży filmów, przez budowanie stron, odpowiadanie na setki wiadomości na fb, czy tworzenie reklam. To jest lipa jak musisz myśleć o dodatkowej pracy poza Hunt Run’em. Więc był wybór albo więcej zajebistych imprez albo jedna bez napędu, która powoli zaczęłaby się pewnie zwijać gdyby traktować to jako hobby. 

Nie zarabiacie na Hunt Run milionów?

Niestety nie. :-). Wiem, że z kalkulacji wychodzi że Hunt Run zarabia miliona lekką ręką, ale jak widzicie nie oszczędzamy na imprezach, a inwestujemy w swoją i Waszą dobrą zabawę. To nie jest też tak, że otwiera się zapisy i sami ludzie się zapisują - to jest masa pracy której nie widać. Dodatkowo staramy się robić, to co robimy jak najlepiej i rozwijać się w tym co robimy zawodowo i personalnie - bo to też jest dla nas ważne. Rzadko, ale jednak czasem zastanawiamy się jak by to było pójść do korporacji. Ja czasem zastanawiam się jak by to byłoby zajmować się tylko ściganiem w triathlonie, trenowaniem cały rok, czy wyprawami i pisaniem książek. Ale serce rośnie jak dzieje się magia podczas 4 dni festiwalu. Oczywiście wpada co roku kilka negatywnych zdań i opinii, ale trzeba się z tym też liczyć, poprawiać, zmieniać, a czasem nie przejmować.

 

Ile tych Hunt Runów w 2020?

W przyszłym roku będzie maksymalnie 3 imprezy. Zastanawialiśmy się ostatnio nad tym co robimy, nad naszą misją i wizją tego jak chcielibyśmy wyglądać za parę lat i co chcemy propagować. Nie chcemy być najwięksi, ale jeśli ma być coś z naj to najfajniejsi :-). 

Jaki zatem jest kierunek Hunt Run?

Chciałbym żeby to był sportowy woodstock, czy jak kto woli pol&rock. Dużo muzyki i dużo dyscyplin sportowych i dużo zabawy podczas każdego festiwalu.

 

Jaki macie plan na 2020?

Ja osobiście chcę żeby nasza społeczność Dzików rosła. Skupimy się na tym żeby zachęcać do udziału w naszych festiwalach tak samo sympatyczne grupy osób jakie mamy teraz. Luz bluz i aloha, czyli pozytywni ludzie z uśmiechem. Więcej o szczegółów o Kotelnicy 2020 w kolejnym artykule.

Jak było w zeszłym roku? - przeczytaj w pod tym linkiem klikając tu.

 

Dlaczego nie zostać tylko w Białce i tam cisnąć mega imprezy jak do tej pory?

W pewnym sensie napotykamy bariery żeby ściągać więcej osób do Białki. Potrzebujemy wyjść do ludzi i się im zaprezentować. Pokazać, że startują u nas fajni ludzie, że jest zupełnie inny klimat niż na konkurencyjnych wydarzeniach i że jesteśmy czymś innym. U nas jest przede wszystkim miejsce na sport & fun. 

Co więcej dla wielu osób jest problemem przyjechać “na drugi koniec Polski”. Mimo, że tłumaczymy ludziom, że są to wakacje w górach, czy taki długi weekend to często ciężko jest zmienić ludzki tok myślenia. Mamy sporo Dzików ze Szczecina, Trójmiasta, czy Gołdapi, którzy przyzwyczajeni do aktywnego trybu życia. Chcemy trochę wyjść do tych, którzy nie lubią zbytnio się wysilać jeśli chodzi o takie aktywne wakacje. Jak nie chciałeś przyjechać na Hunt Run to Hunt Run przyjedzie do Ciebie.

Zobaczymy jakie wnioski będziemy mieć za rok ale wierzę w to co robimy i jaki mamy pomysł. 

 

Jakie są przesłanki żeby robić faktycznie więcej imprez?

Przede wszystkim takie, że gaśniemy na pół roku i czujemy pustkę że nic się u nas nie dzieje. Po drugie wiemy po ankiecie że jedna impreza to za mało. Sami bardzo lubimy nasze imprezy i przyjeżdżających ludzi mimo, że mamy zapierdziel na miejscu. Lubimy naszą ekipę wolo i lokalnych ludzi którzy nam pomagają przy wydarzeniach. Z tych imprez idzie dobry power i raz w roku to zdecydowanie za mało. Poza tym każdy “nowy” Dzik, który do nas przyjeżdża jest zaskoczony tym o czym wcześniej wspomniałem, czyli klimatem całego wydarzenia. Jest też coraz większa liczba wiadomości, czy komentarzy z informacją - “jakby było bliżej to bym wziął udział” jest już krytyczna. :-)

 

Czyli..

Jestem przekonany, że jak ktoś weźmie udział w HR w innej lokalizacji to prędzej czy później przyjedzie też na inne wydarzenia min.  finał.

Jak dalej będzie się festiwal rozwijać?  

Będziemy starać się kontynuować rozwijanie naszego festiwalu w oparciu o Wasze zdanie. Za cel stawiamy sobie, aby Festiwal przyciągał nowe osoby i żeby stara gwardia powracała. Stąd też dalej będziemy starali się robić lepszą trasę, fajniejsze imprezy wieczorne, większe pola namiotowe i będziemy dbać o to żeby cała otoczka wyglądała lepiej. Mi osobiście zależy żeby każdy miał wpływ na naszą imprezę i mógł brać udział w jej tworzeniu - cały czas staramy się wdrażać pomysły od wolo. Tworzymy ankiety, które decydują o naszej imprezie. Dzięki temu przyjeżdżają faktycznie osoby podobne do siebie i impreza utrzymuje dobry klimat. Jak możesz to zawsze dawaj znać co Ci pasuje, a co nie. Naprawdę czytam wszystkie komentarze i sam osobiście staram się na nie odpowiadać. 

 

Jak z koncertami i imprezami wieczornymi w 2020?

Zostajemy przy biegach z przeszkodami i sceną muzyczną wieczorami. Poprzeczki idą w górę, ale postaramy się zrobić znowu tak dobry koncert i poczuć te pozytywne emocje jak w 2019 roku. Jak mam być szczery to bałem się czy damy radę dobrze zabezpieczyć imprezę po piątkowym pierd.lnięciu. Widać było las rąk po horyzont ze sceny i zastanawialiśmy się ile osób przyjdzie na koncert “Kochanków” w sobotę. Ściągane były specjalne posiłki ochrony na sobotę.

 

Czy zagra Dawid Podsiadło na Kotelnicy?

Wiemy kogo wybraliście w ankiecie, ale niestety na Dawida jesteśmy jeszcze za krótcy. :-) Musimy urosnąć w siłę to będziemy mieć większe pole do manewru - po to też robimy więcej imprez. Im nas więcej tym większym budżetem dysponujemy. Chciałbym żeby kiedyś na nasze festiwale przyjeżdżały topowe gwiazdy polskiej lub zagranicznej  sceny muzycznej (topowe lub klasyki). 

W dniach 11-18 października wybierzemy z ankiety wykonawców, których potwierdzimy, że mają wolny termin i poddamy do ostatecznego wyboru.