3 Typy ekstremalnych biegaczy

Podczas 5 lat organizacji ekstremalnych biegów, zdążyliśmy zebrać wystarczająco informacji by opisać 3 typy ekstremalnych biegaczy. Typów jest zapewne jeszcze więcej, ale zdecydowaliśmy się wyróżnić trzy.


Dzikulopitek - biegacz amator o wielkim sercu i determinacji. Przeważnie startuje pierwszy lub drugi raz, zazwyczaj w gronie bliskich znajomych, szwagrów czy sióstr. Dla niego bieg stanowi zabawę i możliwość spędzenia jakościowego czasu z najbliższymi. Dzikulopitkowi wystarczy sam fakt startu i dobiegnięcia na mętę - tak definiuje swój hart ducha i wytrzymałość. Nade wszystko ceni sobie współpracę na trasie i poczucie budowania więzi w współzawodnikami. Każdy z nas zaczyna na fazie Dzikulopitka. Czasem dla niektórych, szybkość i rywalizacja stają się bardziej atrakcyjne i stają się Dzikami Erectus.

 

Dzikus Erectus - biegacz o aspiracjach do podium. Walka toczy się o znacznie więcej niż zwycięstwo i nagrodę. Walka toczy się wewnętrznie z samym sobą, o lepszy wynik i szybsze pokonanie przeszkód. Dzikus Erectus jest przeważnie biegaczem indywidualnym, szanuje innych biegaczy, ale dąży wytrwale do wyznaczonych celów.

  

Dzikus Sapiens - urodzony Dzikus, który w naturze czuje się jak u siebie w domu, tworzy z nią jedność. Przeważnie nie aspiruje do podium, choć bardzo często się na nim znajduje. Pokonuje przeszkody z dziką zawziętością i niezwykłą precyzją. Wyczuwa kolejne metry trasy i z najwyższą sprawnością je pokonuje.

 

A TY, JAKIM JESTEŚ TYPEM?

Zobacz też odpowiedzi video uczestników:

Jeśli jeszcze nie widziałeś/aś to zajrzyj do naszego bezpłatnego Ebooka w którym przedstawiamy różne "kejsy" osób które ukończyły nasz bieg i że można to zrobić na różne sposoby.